Четвер, 25.04.2019, 23:00


 

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
  Рішення ради
   Рішення виконкому
    Проекти рішень

     роект

     Оприлюднено 09.06.2014


      

     УКРАЇНА


      

     ЧЕРНІГІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

     ЧЕРНІГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ


      

     РІШЕННЯ

       

     від


      

     №    

     смт Чернігівка


      


      


      


      

     Про  встановлення  податку  на  нерухоме

     майно,  відмінне від  земельної ділянки на

     території   Чернігівської   селищної   ради

     Чернігівського району Запорізької області

     на 2015 рік


      

              Згідно вимог ст. ст. 7, 8, 10, 12, 14, 265 Податкового кодексу України, на підставі п. 24 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою уточнення порядку обчислення і сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в інтересах та від імені громад, Чернігівська селищна рада Чернігівського району Запорізької області


      

     В И Р І Ш И Л А:

            

               1. Встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області на 2015 рік.

            

               2. Затвердити Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області /додається/.

            

               3. Довести рішення до відома Чернігівського відділення  Токмацької ОДПІ Запорізької області ДПС та всіх платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області.

            

               4. Контроль за своєчасним, правильним та повним перерахунком за сплатою місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, до бюджету здійснюється       Чернігівським відділенням  Токмацької ОДПІ Запорізької області ДПС.

             

              5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію  з  питань  планування, бюджету,  фінансів, соціально – економічного розвитку, регуляторної політики.

     Селищний голова                                                                    А.М. Кордій    


      

                                                                                         ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                   

                                                                                         рішення селищної ради         

                                                                                         
      

     Положення

     про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної

     ділянки на території   Чернігівської   селищної   ради

     Чернігівського району Запорізької області


      

     Платники податку

              Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості на території Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області.

              Визначення платників податку в разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб:

              а) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;

              б) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;

              в) якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є  кожна з цих осіб за належну їй частку.


      

     Об’єкт оподаткування

              Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості.

              Не є об’єктом оподаткування:

              а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад /їх спільній власності/;

              б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовно /обов’язкового/ відселення, визначені законом;

              в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

              г) садовий або дачний будинок, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку;

     ґ) об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю;

     д) гуртожитки.


      

     База оподаткування

     Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

     База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом державної податкової служби на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

     База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

               У разі наявності у платника податку кількох об’єктів оподаткування база оподаткування обчислюється окремо за кожним з таких об’єктів.


      

     Пільги із сплати податку

     База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

     а) для квартири – на 120 кв. м.;

     б) для житлового будинку – на 250 кв. м.

     Таке зменшення надається один раз за базовий податковий /звітний/ період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.


      

     Ставка податку

     Ставки податку встановлюються селищною радою в таких розмірах за 1 кв. м. житлової площі об’єкта житлової нерухомості:

     - для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. м. – 0,25 відсоток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного /податкового/ року;

     - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. м. та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. м. – 1,0 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного /податкового/ року.


      

     Податковий період

              Базовий податковий /звітний/ період дорівнює календарному року.


      


      

     Порядок обчислення суми податку

              Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які знаходяться у власності фізичних осіб, проводиться органом державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості.

              Податкове повідомлення-рішення про суму податку, що підлягає сплаті та платіжні реквізити надсилаються органами державної податкової служби платникам за місцезнаходженням об’єкта житлової нерухомості до 1 липня звітного року.

              Щодо новоствореного /нововведеного/ об’єкта житлової нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

              Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають органу державної податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

              Щодо новоствореного /нововведеного/ об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

              У разі набуття права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом року податок нараховується з дня виникнення права власності на такий об’єкт.


      

     Порядок сплати податку

              Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.


      

     Строки сплати податку

              Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується:

              а) фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

              б) юридичними особами – авансовими внесками щоквартально до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річний податковій декларації.


      


      

     Секретар селищної ради                                                                Т.Г.Кривонос


      


      

     Регуляторна політика
      Сайти органів влади
       Статистика

       Онлайн всього: 1
       Гостей: 1
       Користувачів: 0


       Copyright MyCorp © 2014Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz