П`ятниця, 29.03.2024, 12:08


 

Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
    Рішення ради
      Рішення виконкому
        Проекти рішень

          Міндоходів України та Податкова і митна адміністрація Нідерландів підписали Меморандум про взаєморозуміння

          Вчора у м. Гаазі (Королівство Нідерланди) було підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо технічного співробітництва у 2013-2015 роках між Міністерством доходів і зборів України та Податковою і митною адміністрацією Міністерства фінансів Королівства Нідерланди.

          Метою Меморандуму є посилення співробітництва між податковими органами України та Королівства Нідерланди у сфері обміну досвідом з різних питань адміністрування податків, надання технічної та консультативної допомоги, організація спільних навчань та інших заходів.

          Під час підписання Меморандуму було затверджено і спільний робочий план на 2013 рік. У рамках виконання цього плану до кінця поточного року відбудеться низка спільних семінарів, під час яких сторони обміняються досвідом щодо боротьби з податковою злочинністю, управління ризиками дотримання податкових зобов’язань, наданням податкових послуг, тощо.

          Таким чином підписання Меморандуму сприятиме більш тісному та плідному співробітництву й обміну досвідом Міндоходів з Податковою та митною адміністрацією Нідерландів з метою розвитку Міністерства як сучасної європейської служби доходів.

          Майже на 26,2 млн. грн. поповнились місцеві бюджети від туристичного збору

          За даними Міндоходів протягом січня- серпня 2013 року до місцевих бюджетів  надійшло 26,15 млн. грн. туристичного збору. Це на 10% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

          Найбільше надходження туристичного збору  зафіксовано в Автономній Республіці Крим та місті Києві.

          Спеціалісти Міндоходів вважають цілком логічним те, що травень- серпень- це найактивніший період туристичного сезону – протягом нього надійшло майже 70 % від усіх надходжень з туристичного збору за вісім місяців 2013 року- а це  понад  18,5 млн. грн.

          Фахівці Міндоходів зафіксували найбільші надходження туристичного збору за травень-серпень 2013 року в Автономній Республіці Крим – понад 6 млн. грн. ( це більш ніж третина від надходжень збору по Україні) та місті Києві, який склав 2,7 млн. грн.

          Довідково:

          Cтаном на 1 липня 2013 року в територіальних органах Міндоходів зареєстровано майже 8 тис. суб’єктів господарювання, які надають послуги з тимчасового проживання (ночівлі). Понад 7 тис. суб’єктів вже сплачують збір до місцевих бюджетів, інші поки, що не приступили до господарської діяльності надання послуги, проте сумлінно легалізували свій вид діяльності.

          Майже 740 декалітрів фальсифікованого алкоголю вилучили оперативники Міндоходів

          Співробітниками Міністерства доходів і зборів під час оперативних заходів викрито групу осіб, які виробляли алкогольний фальсифікат та реалізовували його у  Херсонській та Миколаївській областях.

          Всього вилучено майже 740 дал. підакцизних товарів загальною сумою понад півмільйона гривень.

          На підставі ухвал суду оперативники Міндоходів спільно з співробітниками управління ДСБЕЗ УМВС України в Херсонській області провели 15 обшуків. У результаті яких виявлено та припинено діяльність трьох підпільних цехів із незаконного виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв.

          Організатором виготовлення зі спирту різноманітних алкогольних напоїв (горілки та коньяку) був 52-річний мешканець м. Херсон. Маючи авто, він розвозив спирт на «точки», а вже там додавалися харчові есенції, ароматизатори «Шоколад», «Дюшес», «Мед», «Абрикос», барвники та реалізовувалися готові напої. Зберігалася «оковита», як правило, в гаражах та підвальних приміщеннях, реалізовувалася за зниженими цінами, однак загрозу для здоров’я людей становила чималу.

          Наразі справа знаходиться в провадженні слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Херсонській області.

          Відомості про вчинення кримінального правопорушення за фактом незаконного виготовлення фальсифікованих підакцизних товарів внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що кваліфікується за ч.3 ст.204 КК України.

          Загалом з початку року оперативники Міністерства доходів і зборів України вилучили з незаконного обігу понад 93 тис. дал. спирту вартістю понад 35 млн. грн., більше 147 тис. дал. фальсифікованих алкогольних напоїв на суму 74 млн. грн. Викрито 130 підпільних цехів з виробництва фальсифікату. Відкрито 396 кримінальних проваджень у галузі обігу підакцизних товарів.

          Міндоходів видає тимчасові довідки щодо сплати утилізаційного збору

          Міністерство доходів і зборів України своїм листом від 13 вересня 2013 року рекомендує митницям Міндоходів видавати тимчасові довідки про сплату або звільнення від сплати екологічного податку за транспортні засоби.

          Форма довідки про сплату податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та форма довідки про звільнення від сплати цього податку встановлюється Кабінетом Міністрів України та є документами суворої звітності. Міністерством розроблено та оприлюднено на офіційному Веб-порталі проект рішення Уряду про затвердження форм довідок: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/110392.html

          Разом з тим, зважаючи на тривалість строку виготовлення бланків суворої звітності та з метою недопущення затримок в реєстрації транспортних засобів і напруги серед осіб, які ввезли їх на митну територію України, Міністерство рекомендує митницям Міндоходів видавати тимчасові довідки за формою, оприлюдненою на офіційному сайті із застосуванням в якості номера довідки номера митної декларації, а також інформувати вказаних осіб, що довідки будуть замінені в місячний термін після оприлюднення Міністерством інформації про початок обміну.

          Нагадаємо, що з 1 вересня 2013 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, внесені Законом України від 04.07.2013 №422-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм”.

          Також Податковим кодексом встановлено, що у разі пропуску транспортного засобу (кузов) або партії транспортних засобів (кузови) на митну територію України контролюючий орган оформлює та видає на кожний транспортний засіб особі, яка ввозить на митну територію України такий транспортний засіб, довідку про сплату або про звільнення від сплати податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів для подальшої передачі її майбутньому власнику транспортного засобу.

          Близько 56 % спрощенців в Україні обирають другу групу

          Майже  1 млн. 255 тис. фізичних осіб-підприємців в Україні обрали спрощену систему оподаткування. У порівнянні з минулим роком їх кількість зросла на 58 тис. осіб.

          Фахівці Міндоходів зазначають, що хоча зростання з першого погляду є незначним, але є стабільнім. З кожним місяцем кількість фізичних осіб, які працюють за спрощеною системою впевнено зростає.

          Так, першу групу обрали 271 тис. осіб (21,5 % від загальної кількості); другу- 698 тис. осіб (55,6%); третю группу- 286 тис. осіб (22,8%), п’яту групу- 263 особи (0,02%).

          З початку введення спрощеної системи оподаткування постійно проводиться аналіз практики її застосування, аналізуються звернення від платників податків, на підставі яких формуються пропозиції щодо удосконалення норм Податкового кодексу.

          Одним з таких позитивних зрушень є запровадження для платників спрощеної системи оподаткування, які обрали другу групу, замість податкового звітного періоду – календарний квартал – календарний рік, враховуючи, що платники другої групи складають найбільший відсоток платників спрощеної системи оподаткування.

          Нагадаємо, що до другої групи належать фізичні особи-підприємці, обсяг доходів яких не перевищує 1 млн. грн. та мають право наймати одночасно не більше 10 працівників.

          З метою підвищення рівня адміністрування та поліпшення ефективності роботи в другій половині поточного року в Міндоходів планується ряд інноваційних впроваджень, яки сприятимуть оптимізації процесів:

          -введення електронної книги обліку доходів і витрат. Тобто платники при отриманні електронного ключа матимуть можливість в електронному форматі вести книгу  та автоматично заповнювати на підставі  даних книги податкову звітність, яку можна направляти в он-лайн режимі до податкового органу;

          - можливість подання заяви платниками про перехід на спрощену систему оподаткування в електронному вигляді.

          Завдяки ініціативам, які втілює Міндоходів спостерігається  позитивна динаміка щодо кількості підприємців-спрощенців та стабільного росту бюджетних надходжень.

          Так, місцеві бюджети за 8 місяців 2013 року отримали 3,3 млрд. грн., що на 1,06 млрд. грн. більше ніж у минулому році.

          Розроблено відеоінструкцію з самостійної генерації ключів підписувачем

          Шановні клієнти АЦСК ІДД!

          Нашим центром створено інформаційний відеоматеріал щодо самостійної генерації ключів підписувачем за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису – «ІІТ Користувач ЦСК–1».

          Даний відеоматеріал буде корисним для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності, які розглядають можливість отримання послуг електронного цифрового підпису від АЦСК ІДД та відповідно до постанови КМУ від 28 жовтня 2004 року №1452 здійснюють генерацію особистих та відкритих ключів безпосередньо в установі.

          Переглянути відеоматеріал можна тутhttp://www.youtube.com/watch?v=TXqhbBwU2tk

          Офіційний інформаційний ресурс АЦСК ІДДhttp://www.acskidd.gov.ua

          Строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності

          Юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які провадять торговельну діяльність у пунктах продажу товарів; надають платні побутові послуги; здійснюють торгівлю валютними цінностями у пунктах обміну іноземної валюти та діяльність у сфері розваг, зобов’язані сплачувати збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності.

          З метою здійснення такої діяльності суб’єкт господарювання повинен придбати торговий патент. Для цього необхідно подати до територіального органу Міндоходів за місцем сплати збору заявку на придбання патенту.В залежності від виду діяльності, Податковим кодексом України встановлено різні строки сплати збору:

          - за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями – щомісяця не пізніше 15 числа, який передує звітному місяцю;

          - за провадження торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту сплата збору здійснюється не пізніше як за один календарний день до початку провадження такої діяльності;

          - за здійснення діяльності у сфері розваг – щоквартально не пізніше 15 числа місяця, який передує звітному кварталу.

          Під час придбання торгового патенту суб’єкт господарювання вносить суму збору за один місяць (квартал). На суму збору, сплачену під час придбання торгового патенту, зменшується сума збору, яка підлягає внесенню в останній місяць (квартал) його дії. Платники збору можуть здійснити сплату збору авансовим внеском до кінця календарного року.

          Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового кодексу.

          У разі невнесення  суб’єктом господарювання збору у встановлений строк, дія патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення.

          Порядок придбання торгового патенту та строки сплати збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності визначені ст. 267 розд. XII ПКУ.

          Як заповнювати Декларацію з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

          Міністерством доходів і зборів України розроблено зразки заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.

          Ознайомитися зі зразками заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативамиплатники податку можуть за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62807.html

          Нагадаємо, що 20 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України №288 від 19.07.2013 «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення», зареєстрований Міністерством юстиції України 09 серпня 2013 року за №1372/23904.

          Як заповнювати Декларацію з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

          Міністерством доходів і зборів України розроблено зразки заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами.

          Ознайомитися зі зразками заповнення форм Декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та Уточнюючої декларації з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативамиплатники податку можуть за електронною адресою: http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62807.html

          Нагадаємо, що 20 серпня 2013 року набрав чинності наказ Міністерства доходів і зборів України №288 від 19.07.2013 «Про затвердження форм звітності з особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами та порядку їх заповнення», зареєстрований Міністерством юстиції України 09 серпня 2013 року за №1372/23904.

          Опитування щодо діючого інструментарію надання пропозицій

          Шановні платники податків!

          Міністерство доходів і зборів України розпочало он-лайн опитування щодо діючих інструментів надання пропозицій по удосконаленню податкового законодавства та їх недоліків. Анкета із відповідними питаннями розміщена на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України у розділі «Опитування».

          Пропонуємо долучитися до процесу удосконалення інструментарію надання пропозицій, що потребують законодавчого врегулювання, шляхом прийняття участі у зазначеному опитуванні.

          Консультативна пошта з податку на прибуток

          Платники податків у разі виникнення проблемних питань щодо адміністрування податку на прибуток можуть надсилати їх на електронні адреси rbolila@minrd.gov.ua, itrigub@minrd.gov.ua

          Получение усиленного сертификата ключа электронной цифровой подписи налогоплательщиками

          Миндоходов уведомило о перечне документов, представляемых юрлицами, ФЛП и физлицами для получения усиленного сертификата ключа электронной цифровой подписи

          Документы, необходимые для получения усиленного сертификата ключа юридическим лицом:

          • заполненная и подписанная Регистрационная карточка (для юридического лица), при необходимости с приложением к разделу 2 регистрационной карточки, в двух экземплярах;

          • оригинал устава юридического лица (положения об учреждении, филиале) или его нотариально удостоверенная копия (предоставляется исключительно для ознакомления);

          • документы, подтверждающие полномочия руководителя заявителя (копия приказа о назначении и т.д.);

          • документы, подтверждающие принадлежность подписчика к юридическому лицу - заявителя и его полномочия, заверенные печатью и личной подписью руководителя юридического лица;

          • копии паспортов заявителя и подписчиков (копии 1 - 4 страниц), заверенные собственноручными подписями владельцев паспортов (в случае, если по религиозным убеждениям физическое лицо отказалось от идентификационного кода, копия страницы паспорта с отметкой о таком отказе);

          • копия учетной карточки налогоплательщика.

           Разработаны справки об уплате и освобождении от уплаты утилизационного эконалога

          Миндоходов обнародовало проект постановления КМУ об утверждении форм справок:

          – об уплате налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств;

          – об освобождении от уплаты налога за утилизацию снятых с эксплуатации транспортных средств.

          Таможенным органам при ввозе транспортных средств в Украину и производителям транспортных средств при их реализации предлагается начинать их выдавать, не дожидаясь введения в действие этих форм в качестве бланков строгой отчетности.

          Напомним, что справки об уплате и об освобождении от уплаты утилизационного эконалога выдаются собственникам транспортных средств:

          – производителем транспортных средств на внутреннем рынке Украины, не взявшим на себя обязательство по их утилизации или исключенным из реестра обязавшихся обеспечить утилизацию;

          – таможенным органом в случае пропуска транспортного средства (кузова) или партии транспортных средств (кузовов) в Украину.

          При переходе права собственности на транспортное средство, с которого уплачен или не уплачен налог в связи с освобождением, предыдущий собственник транспортного средства передает следующему собственнику справку об уплате или об освобождении от уплаты налога.

          Законом не установлено ограничений периода проведения налоговой проверки

          Миндоходов  в разъяснении от 06.09.2013 г. напоминает, что согласно пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Налогового кодекса контролирующие органы имеют право проводить в соответствии с законодательством проверки и сверки налогоплательщиков (кроме НБУ), в том числе после проведения процедур таможенного контроля и/или таможенного оформления.

          Пунктом 85.2 ст. 85 НК определено, что налогоплательщик обязан предоставить должностным (служебным) лицам контролирующих органов в полном объеме все документы, принадлежащие или связанные с предметом проверки. Такая обязанность возникает у налогоплательщика после начала проверки.

          Согласно п. 44.1 ст. 44 НК для целей налогообложения налогоплательщики обязаны вести учет доходов, расходов и других показателей, связанных с определением объектов налогообложения и/или налоговых обязательств, на основании первичных документов, регистров бухгалтерского учета, финансовой отчетности, других документов, связанных с исчислением и уплатой налогов и сборов, ведение которых предусмотрено законодательством.

          Также налоговая уведомляет, что действующими нормами законодательства не установлено ограничений относительно периода проведения проверки налогоплательщика органами доходов и сборов.

          Таким образом, в случае проведения документальной (плановой, внеплановой) или фактической проверки субъекта хозяйствования по вопросам соблюдения требований налогового и другого законодательства, контроль за соблюдением которого возложен на органы доходов и сборов, налогоплательщик должен предоставить в полном объеме документы, принадлежащие к предмету проверки или связанные с ним, и хранение которых регламентируется действующими нормативно-правовыми актами. При этом денежное обязательство налогоплательщика определяется органом доходов и сборов лишь за определенные НК периоды.

          Визначено уповноважених організацій за збір винагороди за використання фонограм і відеограм"

          З метою удосконалення системи колективного управління майновими правами суб'єктів авторського права і суміжних прав МОН наказом від 30.08.2013 N 1249 затвердило Порядок визначення уповноважених організацій колективного управління, які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм і відеограм.

          Затвердженим Порядком установлюється процедура визначення уповноважених організацій колективного управління (далі - уповноважена організація), які здійснюватимуть збирання і розподіл винагороди (роялті) виробникам фонограм, виробникам відеограм і виконавцям за комерційне використання без їх згоди опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм та їх примірників, а також зафіксованих у них виконань, контроль за правомірним використанням таких фонограм, відеограм, а також процедура скасування наказу щодо визначення організації колективного управління уповноваженою організацією.

          Так, організація колективного управління може бути визначена уповноваженою організацією, якщо вона відповідає вимогам, установленим п. 3 Порядку.

          Визначення уповноважених організацій здійснює Державна служба інтелектуальної власності України.

          Організація колективного управління для визначення її уповноваженою організацією подає до Державної служби відповідну заяву та документи, визначені п. 4 Порядку.

          Заява організації колективного управління про визначення її уповноваженою організацією розглядається Державною службою протягом 20 робочих днів з дня подання всіх необхідних документів.

          Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 05 вересня 2013 р. за N 1528/24060 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.


          ГУ Міндоходів у Запорізькій області

           

          Регуляторна політика
            Сайти органів влади
              Статистика

              Онлайн всього: 1
              Гостей: 1
              Користувачів: 0


              Copyright MyCorp © 2014Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz